Sled dog racing - онлайн пъзели

Състезания с кучешки шейни - спортна дисциплина, при която състезатели (ездачи) се теглят от кучешка шейна.

Първите състезания с кучешки шейни бяха организирани в началото на 20 век в Северна Америка. През втората половина на 20 век състезанията придобиха популярност в Европа - главно в скандинавските страни и в страни, които имат достъп до високопланински райони, като Алпите или Пиренеите.

В Полша се провеждат състезания от началото на деветдесетте години. Първото състезание е организирано от 30 ноември до 1 декември 1991 г. в Szczypiorno. Събитието беше организирано от Спортния клуб на Sled Dogs Cze-Ne-Ka. Победител в S-H клас беше Piotr Czarkowski със сибирско хъски Siko Sivudelek, а победител в S-D клас беше Мария Червенска с куче Аляски маламут Торо.

В Полша се организират национални първенства в различни възрастови категории, Купата на Полша и Отборната лига.

През 2009 г. в Швейцария Waldemar Stawowczyk спечели титлата европейски шампион.

През 2011 г. в Норвегия Игор Трач спечели титлата световен шампион.

Biegające psy онлайн пъзелшейни кучета онлайн пъзелGREENLAND DOG онлайн пъзелглутница вълци, които карат на снежна земя онлайн пъзелкучешки шейни в Лапландия онлайн пъзелЗимни пъзел онлайн пъзелШейна с кучета онлайн пъзел