Justyna - онлайн пъзели

Юстина Мария Ковалчик (родена на 19 януари 1983 г. в Лиманова) - полски ски бягач, олимпийски шампион и мултимедиен плейър, световен шампион и мултимедиен плеър, четирикратна победителка в Световната купа по ски бягане. Помощник на главния треньор на Националния женски отбор по ски бягане.

Един от двамата ски-бегачи в историята на тази дисциплина (до Фин Марио Матикайнен), спечелил Световната купа три пъти подред. Като единствената в историята тя спечели 4 световни купи за пет години. Единственият играч, спечелил престижната серия Tour de Ski четири пъти подред. Победител в 91-та надпревара в Vasa (2015).

Благодарение на спечелването на общо 5 олимпийски медала, той е най-забележителният (по отношение на броя медали) полски спортист в историята на Зимните олимпийски игри и вторият, след Ирена Шевинска, най-титулуваният полски по отношение на постиженията на медалите на летните и зимните олимпийски игри.

Има докторска степен по физически култури.