Freestyle swimming - puzzle-uri online

Înot la Jocurile Olimpice de vară din 2012 - bărbați în stil liber 4 × 100 m - una dintre competițiile de înot desfășurate în timpul XXX Jocurilor Olimpice de vară de la Londra.

Statistici

Înregistrări

Tabelul prezintă recordurile continentelor olimpice, mondiale și individuale din această competiție.

Planificator

Rezultate

15 echipe de relee au intrat în competiție, care au fost împărțite în 2 curse de calificare. 8 echipe cu cele mai bune momente avansate în semifinale. Australienii au obținut cel mai bun rezultat al calificării, iar ultima dată promovarea a aparținut italienilor care au încheiat lupta cu rezultatul de 3: 15.78.

Finala a avut loc în aceeași zi cu tururile de calificare. Câștigătorii au fost francezii care au terminat cursa cu un timp de 3: 09.93. Medalia de argint a fost câștigată de Statele Unite cu un scor de 3: 10.38, iar medalia de bronz a fost câștigată de ruși cu scorul de 3: 11.41.