Stock car racing - online rejtvények

Az autóversenyzés a 20. század egyik legnépszerűbb sportága. Számtalan fajtája közül a Formula–1-et és a Dakar-ralit kíséri a legnagyobb figyelem, a helyszíneken több tizezeres vagy százezres, és a televízió előtt milliós nézőközönséggel.

Története

Az első autóversenyt az amerikai Wisconsinban 1878-ban Green Bay és Madison között rendezték 323 kilométeres távon, a versenyt egy Oshkosh gőzgép nyerte.

Az első európai autóversenyt még gőzgéppel hajtott kocsik vívták 1887-ben Párizs és Versailles között, amelyet a Georges Bouton által készített háromkerekű gőzhajtású kocsi nyert meg. Ezek kezeléséhez a vezetőn kivül még egy fűtőre (franciául chauffeur) is szükség volt, ebből ered a magyar sofőr elnevezés.

1893. december 20-án Le Petit Journal párizsi napilapban megjelent egy versenykiírás mindenféle meghajtású kocsik számára, 5000 aranyfrank pénzjutalommal. A versenyre 102 jelentkező akadt, több előverseny után a legjobb 21 versenyző 1894. július 22-én vágott neki a Párizs-Rouen közti 126 kilométeres távnak, 14 benzin és 7 gőz hajtású autóval.

autó kirakós onlinerobert kubica a Nurburgring-2020 pályán kirakós onlineAutóverseny online puzzlebarborka rally online puzzleautóversenyek kirakós onlineguri turizmus online puzzleAutóverseny kirakós onlineEgy tétel a barátok között kirakós onlinemozaikrejtvény online puzzleTeherautó verseny kirakós onlineTOYOTA YARIS WRC online puzzlepiros és fehér sportautó barna mezőben nappali kirakós onlineMazda 787B online puzzle