Justyna - online rejtvények

Justyna Maria Kowalczyk (1983. január 19-én született Limanowában) - lengyel sífutó, olimpiai bajnok és multimédia játékos, világbajnok és multimédia játékos, négyszeres világkupát nyert a sífutásban. A Nemzeti Női Csapat edzőjének asszisztense a sífutásban.

Ennek a tudományágnak a két sífutója egyike (Finn Marjo Matikainen mellett), akik egymás után háromszor nyertek meg a világkupát. Mivel az egyetlen a történelemben, öt év alatt négy világkupát nyert. Az egyetlen játékos, aki négyszer egymás után nyerte a rangos Tour de Ski sorozatot. A 91. Vasa verseny (2015) győztese.

Összesen 5 olimpiai érmet nyert, és ő a legkiemelkedőbb (az érmek számát tekintve) lengyel atléta a téli olimpiai játékok történetében, és Irena Szewińska után a második legnevesebb lengyel a nyári és a téli olimpiai játékok eredményein.

PhD fokozattal rendelkezik a testkultúra tudományában.