bármely formában - online rejtvények

A 400 méteres szabadúszó női verseny az amszterdami 9. nyári olimpiai játékok során megrendezett úszóversenyek egyike volt. Tíz nemzeti csapatból 20 versenyző indult.

A jelenlegi olimpiai bajnok, amerikai Martha Norelius, Párizsban való győzelme óta folyamatosan javította formáját, és fő kedvenceként Amszterdamba jött. Felismerte hírnevét azzal, hogy egy új világrekordot állított fel már a selejtezők során. Fő riválisát a fiatal, 16 éves, otthoni csapat képviselője, Marie Braun látta, aki az amerikai mellett volt az egyetlen, aki kevesebb, mint hat perc alatt ment a selejtező körökbe. Az elődöntőben a holland jobbnak bizonyult, a leszár a döntőben megszerezte a tapasztalatokat. Norelius új olimpiai rekord elérésével aranyat nyert, Braun pedig az olimpiai második helyezett lett.

Rekordok

Eredmények

Eliminációk

Az egyes versenyek két leggyorsabb versenyzője, a harmadik helyezett közül a leggyorsabb az elődöntőkbe jutott.