Sled dog racing - online puzzle

Závody psích spřežení - sportovní disciplína, ve které závodníci (jezdci) přitahují psí spřežení.

První psí závody se konaly na počátku 20. století v Severní Americe. Ve druhé polovině 20. století si závody získaly na popularitě v Evropě - zejména ve skandinávských zemích a v zemích, které mají přístup do horských oblastí, jako jsou Alpy nebo Pyreneje.

V Polsku se závody pořádají od začátku devadesátých let. První soutěž se konala od 30. listopadu do 1. prosince 1991 v Szczypiornu. Akce byla organizována Sport Clubem psích spřežení Cze-Ne-Ka. Vítězem ve třídě S-H byl Piotr Czarkowski se psem Sibiřský Husky Siko Sivudelek a vítězem ve třídě S-Maria byla Maria Czerwińska se psem Alaskan Malamute Toro.

V Polsku jsou národní mistrovství organizována v různých věkových kategoriích, v polském poháru, týmové lize.

V roce 2009 získal Waldemar Stawowczyk titul evropského šampiona.

V roce 2011 v Norsku získal Igor Tracz titul mistra světa.

Biegające psy online puzzlesáňkovat psy skládačky onlineGREENLAND DOG online puzzlebalíček vlků sáně na zasněžené zemi online puzzlepsí spřežení v Laponsku online puzzleZimní puzzle online puzzleSáně s psy skládačky online