Liverpool FC - online puzzle

Liverpool FC (celým názvem: Liverpool Football Club) je anglický fotbalový klub, který sídlí ve městě Liverpool v metropolitním hrabství Merseyside. Založen byl v roce 1892. Vyhrál osmnáctkrát anglickou nejvyšší soutěž, naposledy v sezóně 1989/90. Patří k nejúspěšnějším klubům v evropských pohárech: šestkrát vyhrál Pohár mistrů / Ligu mistrů a třikrát Pohár UEFA.

Své domácí zápasy hraje na stadionu Anfield s kapacitou 54 167 diváků.

Historie

Počátky fotbalu v Liverpoolu sahají až do roku 1878, kdy byl ve městě založen fotbalový klub St. Domingo FC. O rok později se přejmenoval na Everton FC. Ten byl v roce 1888 zakládajícím členem Football League. Everton svoje zápasy hrál na Anfield. V roce 1891 se John Houlding, místní obchodník a později i starosta Liverpoolu, rozhodl klubu navýšit nájem, s čímž akcionáři Evertonu nesouhlasili. Po řadě jednání se Everton rozhodl Anfield opustit a přestěhoval se po 7 letech působení na Anfieldu do Goodison Parku. Houlding na to reagoval tím, že 15.

Liverpool skládačky onlinefotbalový míč online puzzleVesnice Šmoulové. skládačky onlinePremier League, protože FC Barcelona nenačítá xD skládačky onlinems Liverpool online puzzle